Fordham Law School banner photo


Firm Challenge Captains


 Allen & Overy  Pamela Chepida '73
 Anderson Kill  Matthew Putorti '11
 Cadwalader Wickersham & Taft  William Mills '91 & Anthony Del Giudice '07
 Cahill Gordon & Reindel  William Miller '99
 Carter Ledyard & Milburn  Jeffrey Boxer '92
 Chadborne & Parke  Charles O'Neill '72 & Eric Rothman '07
 Clifford Chance  Christopher Morvillo '94 & Michele Chelbi '04
 Curtis Mallet-Prevost Colt & Mosle  Victor Zimmerman '77 & Nancy Delaney '88
 Condon & Forsyth  Bartholomew Banino '97
Cravath Swaine & Moore  William Whelan '83 & Katherine Rocco '09
 Davis Polk & Wardwell  John Crowley '90
 Debevoise & Plimpton  Maura Monaghan '96
 Dechert  Mauricio Espana '03 & Rebecca Kahan '06
 Fried Frank Harris Shriver & Jacobson  Steven Epstein '98 & Nancy Parker FCRH'02
 Herrick Feinstein  Richard Morris '90
 Hughes Hubbard & Reed Vilia Hayes '80 & Sharad Khemani '05
 Jones Day  Ed Joyce '86
 Kasowitz Benson Torres & Friedman  Daniel Zinman '93
 Katten Muchin & Rosenman  Anthony Paccione '85 & Gregory Xethalis '05
 Kelley Drye & Warren  Robert Bickford '74, Maryann Palermo '85, Joseph Boyle '89 & Michael Lynch '96
 Kirkland & Ellis  Andrew Baroody '10
 Mayer Brown  Joseph De Simone '94
 Milbank Tweed Hadley & McCloy  Stacey Rappaport '96
 Nixon Peabody  Michael Vaccari '78
 O'Melveny & Myers  Allen Burton '01
 Patterson Belknap Webb & Tyler  Ellen Martin '77, Brian O'Hare '80, Daniel Ashe '06, Michael Flynn '07
 Paul Hastings  Michael Fitzgerald '79 & Michael Rosella '81
 Paul Weiss Rifkind Wharton & Garrison  Andrew Gordon '94 & Kevin Manz '09
 Proskauer Rose  Stacey Fahey '88 & Ira Bogner '90
 Ropes & Gray  Christoper Conniff '91 & Stuart Yothers '05
 Schulte Roth & Zabel  Betty Santangelo '74 & David Karp '99
 Seward & Kissel  Mark Hyland '80 & Denise Mazzeo '10
Shearman & Sterling  John Reiss '07
 Sidley Austin  Patricia Murphy '81 & Patricia Norton '00
 Skadden Arps Slate Meagher & Flom  Kenneth Wolff '99
 Weil Gotshal & Manges  Salvatore Romanello '97 & Emily Katz '07
 White & Case  Sylvia Chin '77
 Willkie Farr & Gallagher  Todd Cosenza '98
 Wilson Elser Moskowitz Edelman & Decker  Thomas Hyland '71, James Brown '72, Jeffrey Cunningham '10